2017-2018 GÜZ Dönemi Katkı Payı - Öğrenim Ücreti Ödemeleri ile İnternet Üzerinden Ders Kayıtları Hakkında

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı GÜZ dönemi, ÖĞRENCİ DERS KAYITLARI 27 Eylül 2017 Çarşamba günü başlayacak ve 08 Ekim Pazar günü sona erecektir.

Harç ödemeleri ve İnternet üzerinden ders kayıtları, hazırlıkları bitmiş birimlerimiz için aşağıdaki tabloda gösterilecektir. Ders Kayıtlarından önce bu duyurunun sonundaki “Öğrencilerimizin Dikkatine” başlıklı duyuruyu okumanız ve sizi ilgilendiren kısımları mutlaka dikkate almanız önerilir.

Öğrencilerimiz harç ödemelerini, belirtilen tarihlerden itibaren Türkiye Is Bankasi aracılığı (yurt içindeki her hangi bir şubesi, bankamatikler, internet şubesi, telefon şubesi) ile öğrenci numarasını beyan ederek ödeme yapabilirler.

** İkinci üniversite olarak (her iki üniversite de aktif öğrenciler) üniversitemize kayıtlanan veya eğitimi devam eden öğrencilerimizin harç borçlandırma işlemleri devam etmektedir. Bu kapsamdaki öğrencilerimizin ders kayıtlarını yapmadan önce harç borçlarını sorgulamaları ve varsa ödemelerini yaptıktan sonra kayıtlarını tamamlamaları önemle duyurulur. 

 

İnternet Üzerinden Ders Kayıtları Başlatılma ve Harç Ödeme Tarih/Zaman Aralıkları

Enstitü/Fakülte/Yüksekokul

DERS KAYITLARI

HARÇ ÖDEME

Başlangıç Tarihi

Saati

Başlangıç Tarihi

Fen Bilimleri Enstitüsü

--- --- ---

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

--- --- ---

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

--- --- ---

Sosyal Bilimler Enstitüsü

--- --- ---

Eğitim Fakültesi

--- --- ---

Fen Edebiyat Fakültesi

--- --- ---

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

--- --- ---
İlahiyat Fakültesi --- --- ---

Güzel Sanatlar Fakültesi

--- --- ---

Mühendislik Mimarlık Fakültesi

--- --- ---
Diş Hekimliği Fakültesi --- --- ---
İletişim Fakültesi --- --- ---

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi

--- --- ---

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

--- --- ---

Bolu Sağlık Yüksekokulu

--- --- ---

Gerede Uygulamalaı Bilimler Y.O

--- --- ---

Kemal Demir Fizik Tedavi ve Reh. Y.O

--- --- ---
Bolu Turizm Isletmeciligi ve Otelcilik Y.O --- --- ---

Yabancı Diller Yüksekokulu

--- --- ---

Bolu Meslek Yüksekokulu

--- --- ---

Gerede Meslek Yüksekokulu

--- --- ---

Mengen Meslek Yüksekokulu

--- --- ---

Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Y.O.

--- --- ---
Seben İzzet Baysal Meslek Y.O. --- --- ---
Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O. --- --- ---

Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Y.O

--- --- ---

Farabi/Erasmus/Misafir Öğrenciler

--- --- ---

 

Öğrencilerimizin Dikkatine

Bilindiği üzere, eğitim öğretim dönemlerinde okutulacak seçmeli ve zorunlu dersler, bu dersler için açılan gruplar, dersleri ve açılan grupların her birini okutmakla görevlendirilen öğretim elemanları ile bu ders ve gruplara tanımlanan kontenjanlar ilgili bölüm başkanlığı tarafından belirlenmekte ve bölümdeki idari görevlilerce öğrenci bilgi sistemine işlenmektedir.

Bu nedenle, öğrencilerimizin dönem başındaki ders kayıtlarında karşılaştıkları problemler (kayıt sayfasında dersi görememe, grubu seçememe, hangi öğretim elemanının dersine kayıtlandığını anlayamama, kota nedeniyle kayıt yapamama, v.b.) için bölüm başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2017-2018 GÜZ Döneminde ders kaydı yapmayacak öğrencilerimizin katkı payı veya öğrenim ücreti yatırmaları gerekmemektedir. Dönem ders kayıtları süresi içinde ders kaydı yapmadığı halde harç yatıran öğrencilerimizin yatırdıkları ücretler geri ödenemez.

Geçmiş dönemlere ait harç borcu olan öğrencilerimiz borçlarını varsa faizi ile birlikte ödedikten sonra ders kaydı yapabileceklerdir. Geriye yönelik borcu olduğu halde ders kaydı yapan öğrencilerimizin ders kayıtlarının geçersiz sayılacağı unutulmamalıdır.

Danışmanları tarafından onaylanmayan ders kayıtları geçersizdir. Bu bağlamda öğrencilerimizin kayıt devresi sonuna kadar mutlaka danışmanları ile iletişim halinde bulunmaları tavsiye olunur.

Gerek Bakanlar Kurulu mevcut harç ödemeleri mevzuatı kararı gereği, gerek üniversitemiz kayıt kabul yönetmelikleri gereği, ders kayıt devreleri sonunda ders kayıtlarını ve danışman onaylarını tamamlamamış öğrencilerimiz için mazeret kayıtları yapılmayacak ve bu durumdaki öğrencilerimiz "KAYIT YENİLEMEDİ" durumuna düşeceklerdir. Ders kayıtlarını yapmayan öğrencilerimizin söz konusu duruma düşmemeleri kayıt devresini titizlikle takip edip eksik kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Kayıt devresi sonunda;

Öğrenci Otomasyonundan ders kayıtlarınızı mutlaka kontrol ediniz. !

  • KAYITLANMAYAN DERS,
  • HATALI KAYITLANAN DERS,
  • DANIŞMAN ÖĞRETİM ELEMANI TARAFINDAN ONAYLANMAYAN DERS,
  • SİLİNMESİ GEREKEN DERS,
  • YERİNE SAYDIRILACAK DERS.

OLMASI DURUMUNDA VİZE SINAVLARINDAN ÖNCE HATALI DERS KAYITLARININ DÜZELTİLMESİ İÇİN BÖLÜM SEKRETERİNE MÜRACAAT EDİNİZ.

BÖLÜM VİZE SINAVLARI BAŞLADIKTAN SONRA YAPILACAK BAŞVURULAR HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN, DERS DÜZELTME VE HATALI KAYITLANANLARIN MÜRACAATLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Öğrencilerimize önemle duyurulur.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 

 

Powered by Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2016